ETİK İLKELER

ETİK İLKELER

Altay Bilişim Teknolojileri, Savunma ve Sanayi Ticareti A.Ş.'nin TRACEcertification durum tespiti incelemesi, Uluslarararası Trace Anti Bribery Complience Solutions tarafından  tamamlanmıştır. TRACE sertifikası inceleme süreci;  Altay Bilişim Teknolojileri, Savunma ve Sanayi Ticaret A.Ş.'nin uluslararası kabul görmüş durum tespiti prosedürlerini tamamladığını ve önümüzdeki dönemde ve işbirliğinde bulunduğunu göstermektedir.  TRACEcertification, Altay Bilgi Teknolojileri, Savunma ve Sanayi Ticaret A.Ş.'nin uluslararası ticari işlemlerde şeffaflığa olan bağlılığını vurgulamaktadır. ”

 

TRACE Sertifikalı Olmak Ne Demektir?

Bir şirketin, dünyanın önde gelen rüşvet önleme standart belirleme kuruluşu olan TRACE tarafından yönetilen kapsamlı bir durum tespiti sürecini tamamladığı anlamına gelir. TRACE tarafından yapılan sertifikalandırma, bir kuruluşun uluslararası kabul görmüş durum tespiti prosedürlerini tamamladığını ve gözden geçirme süreci sırasında ve gelecekte işbirliği içinde olduğunu gösterir. TRACEcertification'ın başarılı bir şekilde tamamlanması, sertifikalı kuruluşun  ticari şeffaflığa olan bağlılığını göstererek, çok uluslu şirketlere değerli bir iş ortağı olarak hizmet etmesini sağlar. TRACEcertification Raporu ›› Bağlı şirketlere ve bağlı kuruluşlara ilişkin bilgiler dahil olmak üzere detaylı şirket bilgileri. ›› Geçerli iş kayıtları. ›› Kurumsal literatür veya şirket tanımı. ›› Nihai Faydalanıcı (halka açık şirketlerin% 5'inden azına sahip olan hissedarlar hariç). ›› Yöneticilerin ve kilit çalışanların kimliği. ›› Tüm sahipler, direktörler ve kilit çalışanların ek mülkiyetleri, direktörlükleri ve istihdamı. ››  Mal sahipleri, yöneticiler ve kilit çalışanların Mevcut devlet memuriyeti ›› Üç adet iş referansı için iletişim bilgileri. ›› Bir adet finansal referans veya denetlenmiş mali tablo. ›› Kapsamlı uluslararası bir veritabanında yedi yıl öncesine kadar olan süre için medya ve dava araştırması. ›› Rüşvet karşıtı davranış yönetimi  ve eğitimi  kanıtı. TRACE Sertifikalı Olmanın Avantajları ›› Sizi rakiplerinizden ayıran, değerli ve uluslararası iş dünyasında yaygın olarak yer alan bir uyumluluk kimliğine sahip olun. ›› Doğrulanmış durum tespiti raporunuzun bir kopyasını, sınırsız sayıda mevcut/potansiyel iş ortağı ile paylaşmak için temin edin. ›› Şirketinizin adını, çok uluslu şirketler için potansiyel iş ortaklarının halka açık bir veritabanı olan TRACE Aracı Dizinine ekleyin. ›› TRACE’in çok dilli çevrimiçi eğitim modüllerini kullanarak, 40'a yakın çalışanı eğitin: Rüşvetle Mücadele, Emek Ticaretinin Önlenmesi, Çıkar Çatışmaları. ›› Şeffaflığa ve tedarik zinciri bütünlüğüne olan bağlılığınızı sergilemek için pazarlama ürünlerinizde ve web sitenizde TRACE logosunu kullanın. › TRACE Anti-Rüşvet Atölyelerine hiçbir ücret ödemeden katılın. Not: TRACEcertification, sertifikalı kuruluşun geçmiş veya potansiyel yanlışlarına karşı veya olası yükümlülüğüne karşı bir garanti değildir.

 

TRACE Hakkında

TRACE International ve TRACE Incorporated, çok uluslu şirketlerin ve onların üçüncü taraf aracılarının uyum çabalarını destekleyerek, dünya çapında ticari saydamlığı geliştirmek amacına sahip olan iki ayrı kuruluştur.

TRACE International, üyelerine rüşvetle mücadele uyumluluk desteği sağlamak için kaynakları bir araya getiren ve  kar amacı gütmeyen bir ticari kuruluştur.

TRACE Incorporated hem üyeler hem de üye olmayanlar için uyarlanabilir risk odaklı durum tespiti, rüşvetle mücadele eğitimi ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Birbiri ile uyum içinde çalışan TRACE International ve TRACE Incorporated, rüşvetle mücadele ve üçüncü tarafların uyumu kapsamında  uçtan uca, uygun maliyetli ve yenilikçi bir çözüm sunmaktadır.

 

 

 


Daha fazla bilgi için www.TRACEinternational.org adresini ziyaret edebilirsiniz.