HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Nezih Mete DURAL

Kurucumuz:   Nezih Mete Dural   (1927 - 1986)

"Altay bir işyeri değil, bir hayat tarzıdır."

 

Altay Kollektif Şirketi

1957 yılında Türkiye'deki ilk danışmanlık, alan uzmanlığı ve teknik destek firmalarından biri olarak kurulan Altay Kollektif Şirketi, 60 yıl boyunca savunma ve sivil alana yönelik birçok projeyi başarıyla gerçekleştirmiştir.

Altay Yazılım, Savunma, Endüstriyel Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

2016 yılı sonunda Altay Kollektif Şirketi faaliyetlerine Anonim Şirket olarak devam etme kararı almış ve ticari unvanını Altay Yazılım Savunma Endüstriyel Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak tescil ettirmiştir.

Altay Yazılım

Uluslararası standartlarda askeri ve sivil alanda ileri teknolojileri kullanarak çözümler sunmak amacıyla 1998 yılında kuruldu. 2003’te Türkiye’nin ilk Savunma Yazılımı İhracatını yaptık. Yıllar içinde bu başarıya yenilerini ekledik. Özgün yazılımlarımız ile NATO ülkelerinin Silahlı Kuvvetleri de dâhil olmak üzere 17 ülkede hizmet veriyoruz.

AR-GE Merkezimiz

Bilim Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2017 yılında Ar-Ge Merkezimiz tescil edildi. Ankara’daki tarihi binamızda yüksek katma değerli teknoloji üretim üssü olarak hizmet veriyoruz. Ar-Ge merkezimizde görev yapan gençlerin parlak fikirleri 20+ yıllık deneyime sahip teknik liderlerimizin tecrübeleriyle buluşuyor ve yeni başarı hikâyelerine dönüşüyor.

KALİTE POLİTİKAMIZ
VİZYON MİSYON
BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ POLİTİKAMIZ
ÇEVRE YÖNETİMİ POLİTİKASI
TEMEL DEĞERLERİMİZ
ETİK İLKELER
ÜYELİKLERİMİZ