NİTRASYON VE PATLAYICI TESİSLERİ

NİTRASYON VE PATLAYICI TESİSLERİ

NİTRASYON VE PATLAYICI ENDÜSTRİSİNDE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ 

2004 yılından beri Kimya (özellikle patlayıcı) Endüstrisi için Proje ve Tesis Kurulumu alanında lider firmalardan olan İsviçre menşeili BIAZZI SA firmasının Türkiye Temsilciliğini yürütmekteyiz.

BIAZZI, Know-How ve deneyimin en önemli ölçüt olduğu bilinen nişe marketlerde uzmanlaşmıştır. Patlayıcı üretimi, aromatiklerin nitrasyonu ve katalitik gaz/sıvı reaksiyonları için mühendislik, servis ve donanım sağlamaktadır.

Toplam 5 kıtaya yayılmış, 150 üniteden fazla nitrogliserin ve ilgili nitro-ester üniteleri, yüksek bir güvenlik siciliyle BIAZZI tarafından teslim edilmiştir. Bunlara ek olarak, nitrogliserin temelli macunlar ve tozlar için donanımlar ve diğer patlayıcılar için fabrika kurulumları da BIAZZI tarafından sağlanabilmektedir.

Günümüze kadar, dünyanın birçok yerinde, 70’den fazla BIAZZI gaz-sıvı reaksiyon sistemleri inşa edilmiş ya da hâlihazırda inşa edilmektedir. Bu alanda BIAZZI, donanım ve temel mühendislik hizmetlerinden, sadece servis ve kaynaklara bağlantısı gereken eksiksiz monte edilmiş modüler tesis teslimlerine kadar uzanan bir hizmet kapsamı sunmaktadır. Bahsi geçen gaz-sıvı reaktörleri çoğunlukla hidrojenasyon için kullanılmakla beraber, aminasyon, karbonilasyon, hidroformülasyon ve fosfinasyon operasyonlarında da kullanılabilmektedir.

Bu tasarım, geleneksel otoklavlardaki kütle ve ısı transferindeki kısıtlamaları aşmak adına özel olarak tasarlanmış tescilli “BIAZZI Yüksek Performanslı Reaktörü”ne dayanmaktadır. Bu reaktör, parça halinde ya da sürekli olarak çalıştırılabilir ve 50 m3’lük kullanışlı bir hacme kadar çıkabilir. Basınç ve sıcaklık kısıtlamaları ise 200 bar ve 300°C’dir.

BIAZZI, donanım ve temel mühendislik hizmetlerinden, sadece servis ve kaynaklara bağlantısı gereken eksiksiz monte edilmiş modüler tesis teslimlerine kadar uzanan bir hizmet kapsamı sunmaktadır. Teklif edilen tesisler, BIAZZI tarafından yerel olarak yerinde inşa edilebilir ya da prefabrik halde teslim edilebilir.